• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Підготовка до 2013/2014 навчального року

Викладання інформатики в 2013-2014 н.р.

2013/2014 навчальний рік є особливим для вчителів інформатики. Адже, саме з 1 вересня в основній школі розпочнеться поступове впровадження нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти й нових навчальних програм з інформатики. З 2013/2014 навчального року курс інформатики за рахунок інваріантних годин вводиться також в навчальні плани початкової школи. Тому вчителям інформатики необхідно перед початком навчального року обов’язково ознайомитись зі всьома новими документами.

Перелік нормативних документів, які використовувалися при створенні розділу.

  1. Лист Міністерства № 1/9-368 від 24.05.2013 "Про організацію навчально-виховного процесу у 5-х класах загальноосвітніх навчальних закладів і вивчення базових дисциплін в основній школі".
  2. Лист Міністерства № 1/9-497 від 17.07.2013 "Про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань створення безпечних умов для роботи у кабінетах інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій загальноосвітніх навчальних закладів".
  3. Лист Міністерство № 1/9-383 від 30.05.2013 "Про організацію навчально-виховного процесу в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів у 2013/2014 навчальному році".


Інструктивно-методичний семінар «Сучасний урок інформатики: особливості та інноваційні аспекти викладання предмету»

20 серпня 2013 року на базі облІППО відбувся Інструктивно-методичний семінар «Сучасний урок інформатики: особливості та інноваційні аспекти викладання предмету»

Мета: Визначити основні напрямки роботи методичних об’єднань учителів інформатики в 2013 – 2014 навчальному році на виконання нових Державних стандартів.

Задачі:
Надати інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання інформатики за новими Державними стандартами.
• Обмін досвідом методичних об’єднань щодо впровадження нових Державних стандартів.
• Аналіз підготовки вчителів до викладання предмету «Сходинки до інформатики» в початковій школі та предмету «Інформатика» в 5 класі згідно з новими Державними стандартами.
• Окреслити проблеми, задачі, перспективи роботи методичних об’єднань у 2013-2014 н. р.
• Аналіз результатів олімпіад і конкурсів з інформатики, визначити шляхи покращення результативності школярів в даних заходах.
• Аналіз результатів виконання міжнародних проектів і державних програм в Донецькій області, надати основні вектори роботи в їх реалізації.

В семінарі прийняли участь 60 методистів, керівників МО і вчителів інформатики області. В рамках інструктивно-методичного заняття були розглянуті наступні питання:
Реалізація завдань Державних стандартів початкової, базової і повної загальної середньої освіти на уроках освітньої галузі "Технології". (Сіпачова О.В., старший викладач кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання)
Психологічні аспекти адаптаційного періоду (І-е півріччя навчання) у п'ятикласників (Некрасова І.М., кандидат психологічних наук, доцент кафедри менеджменту освіти та психології)
Сучасний урок інформатики в середній ланці: особливості та інноваційні аспекти викладання предмету (Глухова М. В., завідувач відділу інформаційних технологій, Скрипничекно С. А., методист Шахтарського МК)

Сучасний урок інформатики в початковій школі: особливості та інноваційні аспекти викладання предмету (Глухова М. В., завідувач відділу інформаційних технологій, Ушакова С.В., методист Горлівського міського навчально-методичного центру, Каліта В.В., методист Харцизького методичного кабінету)
Організація роботи з обдарованими дітьми (Корнєв М. М., методист відділу інформаційних технологій, Баглер Г.А., вчитель інформатики НВК № 114 м. Донецька)
Реалізація міжнародних проектів і державних програм в Донецькій області (Глухова М. В., завідувач відділу інформаційних технологій, Самарська М.В., учитель інформатики Білозерської ЗОШ І-ІІІ ст.)
Підвищення професійної компетентності кадрового складу вчителів інформатики (Корнєв М. М., методист відділу інформаційних технологій, Кузнєцова І. В., вчитель інформатики ЗОШ № 35 м. Донецька)

В рамках заходу міста Шахтарськ, Горлівка, Харцизьк представили рівень готовності до впровадження нових Державних стандартів, надавши презентацію опиту.

Кабінетом інформаційних технологій організована виставка кращих методичних розробок обласних і міських творчих груп, навчально-методичної літератури для 2-х і 5-х класів.

Підводячи підсумки семінару керівники отримали наступні рекомендації кабінету інформаційних технологій:
Районним (міським) методичним об’єднанням вчителів інформатики:
1. ініціювати створення методичними об’єднаннями вчителів районного (міського) банку методичних розробок для викладання предмету інформатики в 3-му і 6-му класах;
2. звернути увагу на Лист МОН № 1/9-497 від 17.07.2013 "Про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань створення безпечних умов для роботи у кабінетах інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій загальноосвітніх навчальних закладів";
3. підтримати участь вчителів області у міжнародних, всеукраїнських і обласних фахових конкурсах;
4. організувати проведення 11 лютого 2014 року заходів щодо Дня безпечного Інтернету у загальноосвітніх навчальних закладах;
5. створити умови для проведення Міжнародного конкурсу «Бобер» з інформатики в навчальних закладах;
6. сформувати базу даних обдарованих дітей в галузі інформаційних технологій загальноосвітніх навчальних закладів;
7. активізувати роботу з обдарованими дітьми: проведення курсів за вибором, організація гуртків, залучення учнів до участі в олімпіадах з інформатики й інформаційних технологій, турнірах, Інтернет-олімпіадах, конкурсі «Бобер»;
8. зосередити увагу на введення нової мови програмування Python для використання на ІІ і ІІІ етапах олімпіади з інформатики, доцільність використання мови Python для вивчення алгоритмізації і основ програмування в 5-9 класах;
9. проводити профілактичні бесіди з учнями й батьками стосовно безпечного використання глобальної мережі Інтернет.

(Інформація сайту ДоноблІППО http://ippo.dn.ua )

Кiлькiсть переглядiв: 206

Коментарi